Ta strona używa cookies. Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu ciasteczek.

ROZMIAR CZCIONKI
AKTUALNOŚCI
sty 8, 2016

Wspólna poranna kawa czy herbata w jadalni rozpoczyna każdy dzień Domu Senior Wigor w Gryfinie. Grupa aktywnych Seniorów spotyka się podczas różnorodnych zajęć pod okiem fachowej kadry. Placówka funkcjonuje wg ustalonego planu pracy. W ramach działalności Domu, Seniorzy uczestniczą w zajęciach z psychologiem, pedagogiem, opiekunem, terapeutą zajęciowym.

Integracyjny charakter mają również spotkania z plastyką i muzyką. Do utrzymania dobrej sprawności fizycznej służą: spacery jak i odpowiednie ćwiczenia dostosowane do możliwości uczestników. O zdrowie i dobre samopoczucie dba pielęgniarka i fizjoterapeuta. Jednym z głównych celów działalności Dziennego Domu Senior Wigor jest pomoc, aby uczestnicy mogli stać się ludźmi aktywnymi społecznie, poprzez m.in. umiejętność obsługi komputera, korzystania z zasobów internetu, pisania dokumentów, listów, e-maili. Jest również czas na relaks i odpoczynek. Nie mniej ważnym elementem działalności placówki jest kontakt z innymi uczestnikami, możliwość prowadzenia rozmów na różne tematy, rozwijanie własnych zainteresowań i talentów. To wszystko odbywa się w gronie personelu. Seniorzy wymagają opieki lekarskiej, stąd jednym z wielu zadań pielęgniarki jest dbanie nie tylko o ich dobre samopoczucie jak i m.in. pomoc w uzyskaniu wizyty u lekarza specjalisty, miejsca w sanatorium. Uczestnicy korzystają w ciągu dnia z dwóch posiłków; śniadania i obiadu. Odbywają się również zajęcia aktywizujące społecznie. W tym celu nawiązana została współpraca z lokalnym wolontariatem. Jest czas na relaks i odpoczynek. Umożliwia to sala telewizyjna, kącik biblioteczny, lokalna prasa. Seniorzy, którzy chcą korzystać z oferty Centrum Wodnego Laguna mogą uczestniczyć w zajęciach na basenie, komnacie solnej czy w saunie. Współpraca z innymi placówkami, organizacjami czy instytucjami poszerza ofertę spędzania wolnego czasu. Ta forma również znalazła akceptacje uczestników Wigora.

W ofercie zajęć występuje jeszcze wiele innych propozycji których realizacja jest uzależniona od zainteresowanych, np. aromaterapia, nordic walking , warsztaty kulinarne, rękodzielnictwo, spotkania w plenerze, prowadzenie ogródka warzywno – kwiatowego.

Tutaj każdy jest traktowany jak członek rodziny, a tym samym zasługuje na uwagę i szacunek. I taki cel przyświeca wszystkim związanym z działalnością Dziennego Domu Senior Wigor w Gryfinie. Zapraszamy seniorów 60+, którzy zechcieli by skorzystać z takiej oferty spędzania wolnego czasu!

WRÓĆ