Ta strona używa cookies. Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu ciasteczek.

ROZMIAR CZCIONKI
AKTUALNOŚCI
kwi 19, 2021

Seniorzy lepiej zapamiętują informacje, gdy mogą je narysować. Sekret tej metody kryje się, zdaniem specjalistów w łączeniu ze sobą różnych sposobów przetwarzania informacji: wizualnego, przestrzennego i motorycznego. Dzisiejsze zajęcia pozwoliły przybliżyć ciekawą technikę w rysunku jaką jest grafika. Jest to jeden z podstawowych działów w plastyce, obejmujący techniki warsztatowe pozwalające powielać rysunek na papierze.

 

 

fot. Gryfino, 19.04.20 r.

kwi 2, 2021

 Spokojnych Świąt Wielkanocnych życzy Dzienny Dom Senior+ w Gryfinie!

kwi 2, 2021

Dzienny Dom Senior+ w Gryfinie będzie miło wspominać udział w tegorocznym konkursie. Seniorzy, którzy zdecydowali się przygotować pracę na przegląd mają powody do zadowolenia. To było nie tylko ciekawe doświadczenie. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. Warto przypomnieć, że do udziału w dorocznym konkursie na palmę wielkanocną zaprosił mieszkańców; Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn. Koordynatorem całości był Referat Spraw Społecznych działający przy gryfińskim Magistracie, przy współpracy z Gryfińskim Domem Kultury oraz Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego.

 

 

 

 

 

 

 

Gryfino, dnia 31.03.2021.

kwi 2, 2021

Na przedświątecznym spotkaniu przypomnieliśmy sobie zwyczaje tych wiosennych Świąt. Kulinarne tradycje wielkanocne rozpoczęliśmy od "święconki" i symboliki pokarmów umieszczonych w koszyczku. Na tradycyjnym wielkanocnym stole królują: żury, białe barszcze i białe kiełbasy, jajka w kilku odsłonach, pieczyste galarety. Na deser baby, mazurki, serniki, pascha. A wszystko to wśród kolorowych pisanek i wiosennych kwiatów.

 

 

Gryfino, dnia 30.03.2021.

kwi 2, 2021

Spędzanie dużej ilości czasu na świeżym powietrzu jest dla nas bardzo ważne, a spacery powinny być codziennością. Piesze wycieczki i obserwowanie przyrody wpływa pozytywnie na funkcjonowanie organizmu i na nasze procesy myślowe. Spędzanie czasu na łonie natury pozwala zrelaksować się oraz znacznie skuteczniej angażować nasze myślenie. Psychologowie twierdzą, że spacery na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody prowadzą do wyższego poziomu kreatywności

 

Gryfino, dnia 30.03.2021 r.

kwi 1, 2021

W ramach ćwiczeń percepcji słuchowej wykorzystujemy dzwonki diatoniczne, na których uczymy się grać znane melodie. Wzmacniamy w ten sposób uważność wzrokowo-słuchową oraz koncentrację uwagi.

 

 

 

 

Gryfino, dnia 29.03.2021...

Strona 1 z 85
 > >>