Ta strona używa cookies. Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu ciasteczek.

ROZMIAR CZCIONKI
AKTUALNOŚCI
lis 22, 2021

Wczoraj tj. 21 listopada obchodziliśmy Dzień Pracownika Socjalnego.

Z tej okazji chcemy złożyć wszystkim pracownikom pomocy społecznej

najserdeczniejsze życzenia oraz przekazać wyrazy szczerego uznania

za zaangażowanie i pracę na rzecz drugiego człowieka.

 

"W ludziach dobrych wiele serc bije" M.Zawistowska

 

Seniorzy oraz Kadra

Dziennego Domu "Senior +" w Gryfinie

lis 16, 2021

W październiku Dzienny Dom wziął udział w XXI Powiatowej Prezentacji Życia Twórczego Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół pod tytułem „WSZYSTKIE ODCIENIE JESIENI”, organizowanej przez Dom Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych MOST.

 

Cieszymy się, że nasza wspólna praca i zaangażowanie uczestników zostały docenione. Dziękujemy za dyplom oraz wspaniałą nagrodę!

lis 12, 2021

Narodowe Święto Niepodległości - święto upamiętniające odzyskanie niepodległości przez Polskę 11 listopada 1918 r. Z tej okazji w Dziennym Domu zorganizowano zajęcia plastyczne, na których powstała wspólna praca przedstawiająca Orła Białego na tle biało-czerwonej flagi. Odbyło się również spotkanie tematyczne ku pamięci odzyskania przez Polskę niepodległości, kiedy to po 123 latach niewoli Państwo Polskie powróciło na mapę Europy. Uwieńczeniem obchodów Narodowego Święta Niepodległości było wspólne śpiewanie patriotycznych utworów.

 

Niech żyje Polska !


fot. Zbiory własne DDS+

lis 3, 2021

Przy okazji zajęć z biblioterapii staraliśmy się znaleźć odpowiedź na pytanie - co jest lepsze, prawda czy kłamstwo? Były teksty, opowieść o kłamstwie, wolne wypowiedzi oraz tekst czytany z podziałem na role. Seniorzy poszukiwali cech, synonimów oraz przysłowia dotyczących naszych dwóch przeciwieństw, czyli prawdy i kłamstwa. Spotkanie poprowadziła p. Aneta Wiśniewska reprezentująca Bibliotekę Publiczną w Gryfinie. Warto dodać, że p. Aneta współpracuje z naszym Dziennym Domem od ponad 5 lat. Dziękujemy!

 

fot. Gryfino, 29.10.2021 r.

 

paź 29, 2021

Każdą dobrą pogodę wykorzystujemy na codzienne spacery. Poprawiają samopoczucie, łagodzą stres i napięcie oraz ogólnie pozytywnie wpływają na nasz organizm.

 

 

fot. Gryfino, 28.10.2021 r.

paź 26, 2021

Po raz drugi mogliśmy wziąć udział w akcji sadzenia krokusów w Parku Miejskim im. Stanisławy Siarkiewicz w Gryfinie. Akcja organizowana jest przez Gminę Gryfino pt. „Mam wpływ na moje środowisko” i ma na celu rozszerzanie wiedzy o segregacji śmieci oraz podnoszenie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców. Z tej okazji również w naszym domu zorganizowane zostały zajęcia o tematyce recyklingu, segregacji odpadów oraz dbałości o środowisko naturalne. Pięknie dziękujemy za możliwość włączenia się w akcję. Już nie możemy doczekać się wiosny!

 

 

Gryfino, dnia 25 października 2021 r.

Strona 1 z 100
 > >>