Ta strona używa cookies. Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu ciasteczek.

ROZMIAR CZCIONKI
AKTUALNOŚCI
sie 12, 2022

Piękna, letnia pogoda sprzyja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Korzystamy więc z okoliczności przyrody i przy użyciu dostępnych sprzętów, np. kół hula-hop dotleniamy nasz organizm, poprawiamy formę i oczywiście - świetnie się bawimy. Podczas zajęć towarzyszy nam znana i lubiana muzyka.

sie 2, 2022

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM

 

W dniu wczorajszym obchodziliśmy 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji dziś w naszym domu wspólnie odsłuchaliśmy koncertu powstańczych piosenek, które mimo upływu lat budzą silne emocje. Towarzyszyła nam szczególna, patriotyczna atmosfera.

 

1 sierpnia 1944 r. PAMIĘTAMY !

sie 1, 2022

Bez wątpienia systematyczny trening mózgu korzystnie wpływa na pamięć i koncentrację. Aby mózg pracował prawidłowo konieczna jest jego ciągła aktywizacja. Dlatego też regularne ćwiczenia umysłowe to idealny sposób, by zachować sprawność intelektualną. Nie czekaj, zacznij od dziś!

 

Fot. Zbiory własne DDS+ w Gryfinie, lipiec 2022 r.

lip 25, 2022

W ubiegłym tygodniu mogliśmy na żywo posłuchać repertuaru z wykorzystaniem takich instrumentów etnicznych jak:

  • fletnia Pana,
  • quena,
  • flet indiański,
  • harmonijka chromatyczna.

Spotkanie przebiegło w kameralnej atmosferze, a sam pomysł takich spotkań w naszym ogrodzie cieszy się uznaniem ze strony seniorów. 

 

Fot. Gryfino, dn. 21.07.2022 r.

lip 22, 2022

Podczas ostatnich zajęć z psychologiem omawialiśmy temat odpowiedzialności. Próbowaliśmy wspólnie odpowiedzieć na pytanie - czym tak naprawdę jest odpowiedzialność oraz jakie są jej rodzaje? Czym w tym kontekście staje się poproszenie o wsparcie - ponieważ odpowiedzialność to także umiejętność zauważenia, że ktoś potrzebuje pomocy, jak również jej aktywne poszukiwanie.

 

Fot. Gryfino, 19.07.2022 r.

lip 22, 2022

Z przyjemnością obejrzeliśmy wystawę fotografii, której autorem jest znany lokalny fotograf Mateusz Woźniakowski. Wernisaż zatytułowany "Życie z pasją" zorganizowany został w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie. Całość robi duże wrażenie. Gratulujemy !

 

Fot. Gryfino, 19.07.2022 r.

Strona 1 z 117
 > >>