Ta strona używa cookies. Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu ciasteczek.

ROZMIAR CZCIONKI
AKTUALNOŚCI
lip 12, 2024

Ogród - taras stanowi integralną część Dziennego Domu. To tutaj bardzo często lubimy spotykać się, szczególnie w okresie letnim. Ćwiczenia ruchowe to jedna z form aktywności, z której nasi seniorzy bardzo chętnie korzystają.

lip 11, 2024

W ramach zajęć plastyczno - manualnych stworzyliśmy własną kompozycję w oparciu o naszą twórczą wyobraźnię.

 

lip 11, 2024

Ćwiczenia relaksacyjno - oddechowe to doskonały sposób na zachowanie dobrego samopoczucia. Ten rodzaj aktywności fizycznej jest na stałe wpisany w plan działalności naszego Dziennego Domu. Należy pamiętać, aby te ćwiczenia wykonywać wolno, jednak dokładnie i przy zachowaniu pełnej koncentracji. I co najważniejsze - systematycznie. Wówczas przynoszą pozytywne efekty zdrowotne.

lip 10, 2024

Podczas ostatnich zajęć naszą uwagę skupiliśmy na magicznym słowie "miłość". Co kryje w sobie to słowo? Jego jasne i ciemne strony, różne oblicza, rodzaje miłości oraz od miłości do nienawiści. Rozmawialiśmy również o tym, jak wyrazić miłość bez słów. Całości towarzyszyła dyskusja oraz praca zespołowa i rozważania nad tekstem z książki pt. ,,Pestka i Jajko".  Zajęcia biblioterapii w naszym Dziennym Domu to już tradycja. Od lat prowadzi je Pani  Aneta Wiśniewska z Biblioteki w Pniewie - działającej jako filia Biblioteki Publicznej w Gryfinie. Dziękujemy!

lip 5, 2024

Kolejną ciekawą wycieczkę zorganizowaliśmy do Gminy Banie. Miejscem docelowym był Zamek Joannitów w Swobnicy. Po drodze odwiedziliśmy Dom Kultury w Baniach, dodatkową atrakcją było zwiedzanie tutejszego kościoła oraz kaplicy Św. Jerzego. Budowle są przykładem gotyckiej zabudowy pochodzącej z przełomu XIII-XIV wieku. Więcej uwagi poświęciliśmy Zamkowi w Swobnicy. Posiada on bogatą historię i jest lokalną perełką architektoniczną.

lip 5, 2024

Gry i zabawy zręcznościowe to jeden z elementów aktywizujących seniorów. Mówiąc o ćwiczeniach, grach i zabawach, mamy zazwyczaj na myśli rozrywkę skierowaną do dzieci. Okazuje się jednak, że takie formy spotkań znakomicie sprawdzają się także jako terapia zajęciowa dla osób starszych. Przykładów i możliwości do wspólnego spędzania czasu z seniorami jest wiele.

Strona 1 z 152
 > >>