Ta strona używa cookies. Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu ciasteczek.

ROZMIAR CZCIONKI
AKTUALNOŚCI
lip 8, 2020

Podstawowym celem rehabilitacji ruchowej jest przywrócenie kompleksowej lub częściowej sprawności fizycznej. Działania dostosowane są do indywidualnych potrzeb każdego z uczestników. Zadaniem fizjoterapeuty jest wybór odpowiedniej formy ćwiczenia, zgodnej z aktualnymi potrzebami uczestnika.

 

fot. Gryfino, dnia 08.07.2020 r.

lip 7, 2020

Dziś 7 lipca obchodzimy Światowy Dzień Czekolady, zwany również Międzynarodowym Dniem Czekolady. Czekolada ma pozytywny wpływ na nasz organizm, ze względu na zawarte w niej żelazo, magnez, potas, błonnik oraz przeciwutleniacze. Wpływa korzystnie także na nasz nastrój. Gorzka czekolada z kolei jest dobra dla naszego serca, poprawia pamięć oraz pozytywnie wpływa na mózg. Data obchodów Dnia Czekolady nie jest przypadkowa. Uważa się, że 7 lipca 1550 r. czekolada po raz pierwszy pojawiła się w Europie.


Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

 

 

 

fot. Gryfino, dnia 07.07.2020 r.

lip 7, 2020

Fizjoterapia to leczenie ruchem, a jej celem jest przywracanie, utrzymywanie i rozwijanie sprawności funkcjonalnej i ruchowej.  Fizjoterapia, jako metoda jest stosowana od wieków. Dziś towarzyszy nam w codziennych spotkaniach. Zaangażowanie i współpraca ze strony seniorów sprawiają, że zajęcia mają sens.

 

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć!

 

fot. Gryfino, dnia 06.07.2020 r.

lip 7, 2020

My również chcemy pomóc małemu Frankowi, dlatego włączyliśmy się w internetową aukcję prac. Sam pomysł zrodził się w Chojeńskim Centrum Kultury, przy okazji współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Chojnie. Praca została wykonana przez naszych seniorów, w ramach zajęć z cyklu "piórkiem i węglem". 

 

Licytacja została zakończona. Dziękujemy! Cel był szczytny !

 

 

fot. Gryfino, lipiec 2020 r.

lip 2, 2020

Wczoraj (1 lipca) obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Owoców. Są one cennym źródłem wielu składników pokarmowych. Wysoka zawartość witamin i składników mineralnych, błonnika pokarmowego oraz substancji bioaktywnych, czynią je niezwykle wartościowymi. Dlatego tak ważne jest to, by znalazły się w diecie każdego z nas. Owoce chronią przed chorobami nowotworowymi. Wybieraj produkty sezonowe oraz włączaj do diety soki i przetwory owocowe. 

 

fot. Zbiory własne Dziennego Domu "Senior +" w Gryfinie

lip 2, 2020

Instrumenty z duszą to cykl spotkań, w ramach zajęć muzycznych. Ostatnio rozmawialiśmy o cymbałach. Tym razem poznaliśmy inny - ciekawy i ludowy instrument rodem z Podhala o nazwie złóbcoki.

 

fot. Gryfino, dnia 01.07.2020 r.

Strona 1 z 53
 > >>