Ta strona używa cookies. Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu ciasteczek.

ROZMIAR CZCIONKI
AKTUALNOŚCI
sty 15, 2021

Drodzy Seniorzy !

 

Gmina Gryfino zapewni transport osobom niepełnosprawnym oraz tym, którzy samodzielnie nie są w stanie udać się na szczepienie przeciwko COVID-19. Wszystko w ramach znanej nam już gminnej inicjatywy „Dzień Dobry! Pomagam".

sty 7, 2021

W ramach kampanii informacyjnej plakaty Dziennego Domu zostały umieszczone na tablicach w miejscowościach: Wirów, Chwarstnica, Borzym, Dołgie, Sobiemyśl, Mielenko, Bartkowo, Pniewo /Sklep Lewiatan/. Zapraszamy seniorów 60+, nieaktywnych zawodowo, zamieszkałych na terenie Miasta i Gminy Gryfino do skorzystania z naszej propozycji. 

sty 7, 2021

W ramach wieloletniej współpracy z Filią Gryfińskiego Domu Kultury - Świetlicą w Bartkowie w dniu 4 stycznia br. na FB mieliśmy okazję wziąć udział w wirtualnym spotkaniu z Elżbietą Kasprzyk - instruktorką i gospodarzem wspomnianej placówki w Bartkowie. Była to dobra okazja, aby przypomnieć sobie lub poznać prosty przepis na masę solną, czyli masę plastyczną wykonaną z soli, mąki oraz wody. Budulec ten posiada nieograniczone zastosowanie. Mogą z niego powstać ozdoby świąteczne lub biżuteria artystyczna. Zachęcamy do zabawy. 

 

fot. Świetlica - Bartkowo, 04.01.2021 r. 

sty 7, 2021

Drodzy Seniorzy! Zapraszamy na kolejny materiał z cyklu spotkań: Jak prowadzić trening umysłu w warunkach domowych. Każdy odcinek niesie ze sobą nowe ćwiczenia i wyzwania intelektualne. Dziękujemy Fundacji Stocznia za możliwość udostępnienia materiału.

 

Odcinek 5 - obejrzyj tutaj.

sty 7, 2021

Drodzy Seniorzy! W ramach przypomnienia kolejne słówko, które mieliśmy już okazję poznać podczas naszych wcześniejszych spotkań w Dziennym Domu.

 

Sie [zi] – Pan/Pani/Państwo (forma grzecznościowa).

 

*Sie w języku niemieckim jest formą grzecznościową i oznacza Pan, Pani lub Państwo. Używa się jej bardzo często podczas rozmów z osobami starszymi lub takimi, z którymi nie znamy się zbyt dobrze. Forma „du”, czyli „ty” stosowana jest dopiero, gdy ktoś nam ją zaproponuje. W Niemczech w dobrym tonie jest, by na początku zwracać się właśnie w formie „Sie”.

 

fot. Zbiory własne dziennego Domu.

sty 7, 2021

Drodzy Seniorzy! Przed Wami kolejna propozycja ćwiczeń do wykonania w domu:

 

* W pozycji leżącej na plecach wykonujemy przyciąganie kolana do przeciwległego biodra - 10 razy.

* W pozycji leżącej przyciąganie obydwu kolan jednocześnie do klatki piersiowej - 10 razy.

* Siedząc na krześle chwytamy ręką za okolicę ramienia kończyny przeciwnej. Następnie unosimy ją do poziomu barku i przyciągamy do przeciwległego ramienia – 10 razy.

* W pozycji siedzącej jedną ręką trzymamy za siedzisko. Druga ręka chwyta za skroń po przeciwnej stronie i przyciąga głowę do siebie, lekko pochylając do boku - 10 razy.

Strona 1 z 77
 > >>