Ta strona używa cookies. Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu ciasteczek.

ROZMIAR CZCIONKI
AKTUALNOŚCI
paź 2, 2023

W miniony piątek celebrowaliśmy wspólne urodziny osób urodzonych we wrześniu. W dziewiątym miesiącu roku przyszło na świat siedem wspaniałych osób z naszego grona. Serdeczności !

wrz 29, 2023

Wspólne spacery potrafią przynieść wiele radości. Taka forma aktywności jest doskonałym sposobem na zachowanie dobrego samopoczucia. Piękno natury, świeże powietrze, dobre towarzystwo, a także sprzyjająca aura - cóż więcej potrzeba...

 

W okolicy Dziennego Domu mamy swoje ulubione miejsca, do których chętnie wracamy.

wrz 28, 2023

Gry terapeutyczne dla seniorów to dziś nieoceniona pomoc w pracy każdego animatora i terapeuty zajęciowego. Podczas jednych z zajęć wzmacnialiśmy spostrzegawczość i koncentrację uwagi. Wykorzystaliśmy w tym celu znaną i lubianą przez naszych Seniorów grę towarzyską "Bingo" oraz wywodzącą się z Chin łamigłówkę "Tangram". To świetne narzędzia w pracy nad funkcjami poznawczymi.

wrz 26, 2023

Dzięki dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki w naszym mieście odbył się Festyn Sportowo-Rekreacyjny pn. „Rodzinna Strefa Aktywności”. Delegacja Dziennego Domu również wzieła udział w tym wydarzeniu. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni i mile zaskoczeni różnorodnością atrakcji, jakie czekały na uczestników festynu.

wrz 22, 2023

Wczoraj w naszym domu gościliśmy Panią Małgorzatę Górczewską z Kancelarii Prawno - Mediacyjnej w Szczecinie, która przeprowadziła tematyczne szkolenie dla seniorów. 

 

Poruszone zostały zagadnienia z zakresu:

- prawa spadkowego -  pojęcie spadku, a także prawa i obowiązki spadkodawcy, ustawowy porządek dziedziczenia, w tym dziedziczenie testamentowe czy umowa dożywocia. 

- prawa konsumenta - pojęcie konsument, a także instytucje stojące na straży praw konsumenta, sposób zawierania umów (umowy zawierane na odległość lub poza lokalem przedsiębiorcy), reklamacja czy odstąpienie od umowy.

 

Spotkanie okazało się niezwykle przydatne, a seniorzy chętnie uczestniczyli w dyskusji oraz zadawali pytania na nurtujące ich tematy.

wrz 19, 2023

Za nami kolejna edycja imprezy pn. "Nordic Walking z Senior +".

 

Celem wydarzenia była:

  • popularyzacja nordic walking jako atrakcyjnej formy ruchu,
  • promocja Gminy Gryfino i jej walorów rekreacyjnych,
  • propagowanie aktywnego i zdrowego trybu życia,
  • propagowanie rehabilitacji poprzez sport.

 

Uczestników spaceru powitał Wiceburmistrz Paweł Nikitiński.W tym dniu gościliśmy drużynę reprezentującą Środowiskowy Dom Samopomocy w Gryfinie. Zabawa polegała na wspólnym przejściu z kijkami według ustalonej trasy. W części artystycznej swoje wiersze prezentował nasz senior Jerzy. Miłym akcentem muzycznym był gościnny występ Cypriana uczestnika Środowiskowego Domu Samopomocy. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

 

fot. Referat Promocji i Komunikacji Społecznej przy Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie.

 

Strona 1 z 138
 > >>