Ta strona używa cookies. Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu ciasteczek.

ROZMIAR CZCIONKI
AKTUALNOŚCI
gru 19, 2016

W dniu 16 grudnia  odbyło się spotkanie okolicznościowe z okazji I Rocznicy Działalności Dziennego Domu Senior Wigor w Gryfinie.

Motywem przewodnim spotkania był hymn Wigora. Wspólne wykonanie podniosło rangę spotkania.W części artystycznej wystąpiła autorka hymnu Dziennego Domu „Senior Wigor”, utalentowana poetka seniorka Natalia Owczarek.Znaną balladę Adama Mickiewicza „Powrót taty” wyrecytowała z pamięci Janina Baran, a podziękowanie i życzenia przekazała seniorka Fredzia Krupińska. Część artystyczną wzbogacono występami instrumentalistów z Wełtynia ; Marty Szczepanek (cymbały) i Pawła Ciasnocha (akordeon) oraz Tadka Wasilewskiego (fletnia Pana i wokal) W gronie występujących można jeszcze dodać Andrzeja Romanieckiego, gryfińskiego przedsiębiorcy piszącego własne wiersze. Jeden z nich został zaprezentowany, a następnie przekazany z dedykacją.

W gronie gości którzy zaszczycili swoją obecnością podczas uroczystości powitaliśmy m.in. delegację seniorów z niemieckich miejscowości; Mescherin i Staffelde, z radną Mescherin Martą Szuster na czele. Życzenia kadrze oraz seniorom przekazali zaproszeni goście, reprezentujący gryfińskie instytucje oraz organizacje i stowarzyszenia.

Miłym akcentem było pojawienie się urodzinowego tortu, a wraz z nim życzenia od burmistrza Miasta i Gminy Gryfino przekazane przez sekretarz Ewę Sznajder. Wręczenie odbyło się w towarzystwie naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw społecznych Grzegorza Jastrowicza.

Uroczystości towarzyszyła wystawa "Roczek Wigora w fotograficznym skrócie". Wernisaż przygotowany został przez kadrę Dziennego Domu. W trakcie spotkania goście zostali zaproszeni na poczęstunek.

Cieszymy się, że zawsze możemy liczyć na gryfińską młodzież. To właśnie oni - wolontariusze, zawsze potrafią stanąć na wysokości zadania. Tak było również podczas rocznicowego spotkania w Wigorze. Z Dziennym Domem obecnie współpracują wolontariusze reprezentujący gryfińskie instytucje; Ośrodek Pomocy Społecznej, Zespół Szkół Ogólnokształcących, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

Każde miłe słowo, każdy miły gest ze strony instytucji, osób wspierających naszą działalność jest i będzie motywacją do dalszego działania. Dziękujemy Burmistrzowi Gryfina za to że dołożenie wszelkich starań w realizację idei powstania Dziennego Domu. Osobne pozdrowienia przekazujemy na ręce wszystkich radnych Rady Miejskiej w Gryfinie, Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych przy Urzędzie Miasta i Gminy Gryfino, Ośrodka Pomocy Społecznej, oraz Centrum Usług Wspólnych w Gryfinie. Cieszymy się ze współpracy z Biblioteką Publiczną, Szkołą Muzyczną w Gryfinie, oraz z miejskimi Przedszkolami. Lista była by długa. Wszystkim niewymienionym również bardzo dziękujemy.

Osobne podziękowania przekazujemy Krzysztofowi Rudnickiemu za konferansjerkę, a Piotrowi Ostrowskiemu za pomoc audiowizualną.

Dziękujemy za wsparcie spotkania; Cukierni „Nad Odrą” w Gryfinie, „Bobo Catering” w Radziszewie, Katarzynie Kosudzińskiej - Firma Kamilla w Gryfinie, Premium w Gryfinie, Biuro Ubezpieczeniowe / Teresa Duniec - Łuksza, Kole Gospodyń „Wena” w Gryfinie.

WRÓĆ