Ta strona używa cookies. Kontynuując korzystanie ze strony zgadzasz się na działanie mechanizmu ciasteczek.

ROZMIAR CZCIONKI
AKTUALNOŚCI
kwi 30, 2021

Czym jest karaoke? Jest formą rozrywki polegającą na śpiewaniu znanych piosenek na tle odtwarzanego z nagrania akompaniamentu instrumentalnego bez warstwy wokalnej. Śpiewającemu może pomagać wyświetlanie tekstu na dowolnym medium. Zajęcia w Dziennym Domu pokazują, że śpiewanie w grupie pozytywnie wpływa na ogólne samopoczucie i buduje dobre relacje w grupie. Śpiew wśród swych różnorodnych funkcji jest również formą treningu. Napełnianie płuc powietrzem, zwiększenie częstości akcji serca pomaga naszemu zdrowiu. A zatem śpiewajmy i cieszmy się z każdego mile spędzonego dnia.

 

fot. Gryfino, 29.04.2021 r.

kwi 29, 2021

Zumba - to nietypowy taniec, łączący w sobie elementy tańców latynoamerykańskich z elementami aerobiku. Narodził się bardzo spontanicznie i równie spontanicznie wkroczył do klubów fitness i szkół tańca. Także seniorzy mogą w zumbie znaleźć coś dla siebie.

 

fot. Gryfino, 28.04.2021 r.

kwi 28, 2021

DZIEŃ ZIEMI - CO MOŻEMY ZROBIĆ Z TEJ OKAZJI?

 

Kwiecień jest miesiącem, w którym szczególnie zwracamy uwagę na wszystko, co ma związek z ideą troski o nasze otoczenie. Dzień Ziemi to różnego rodzaju warsztaty lub spotkania propagujące ekologiczny i zdrowy tryb życia. Podczas dzisiejszych zajęć rozmawialiśmy o działaniach, których głównym celem jest dbałość o nasze otoczenie. Dyskusja poparta przykładami pozwoliła bardziej zobrazować problem zanieczyszczenia środowiska. Jednym z elementów spotkania była prezentacja wiersza pt. „Piękny jest ten świat”, którego autorką jest nasza seniorka Natalia.

 

 

fot. Gryfino, dnia 28.04.2021 r.

kwi 28, 2021

Regularna aktywność fizyczna przynosi wiele korzyści dla naszego organizmu. Wpływa pozytywnie na nasz mózg, poprawiając samopoczucie i zmniejszając poziom stresu. Wspiera nasz układ krążenia, zapobiega nadciśnieniu, poprawia trawienie oraz pomaga zachować mobilność stawów. To tylko kilka zalet, których jest znacznie więcej. Aktywność fizyczna potrzebna jest w każdym wieku. Pamiętajmy, ruch to zdrowie !

 

 

fot. Gryfino, dnia 28.04.2021 r.

kwi 26, 2021

Każdy z nas zna powiedzenie, że "śmiech to zdrowie".  Jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele prawdy się w nim kryje. Śmiech oddziałuje na wiele narządów naszego ciała i usprawnia ich funkcjonowanie. Ponadto zwiększa odporność, dotlenia, dodaje energii, poprawia nastrój, rozładowuje stres oraz pomaga w walce z depresją.  Same zalety kochani, zatem śmiejmy się  :) 

 

 

fot. Zbiory własne DDS+

kwi 26, 2021

Oto kilka prostych ćwiczeń oddechowych na zrelaksowanie się.

 

1. Wygnij plecy w łuk odsuwając się od oparcia krzesła i cofnij ramiona do tyłu, powoli wracaj do pozycji wyjściowej.

2. Weź głęboki oddech i zatrzymaj powietrze, wypuść powietrze.

3. Zrób dwa głębokie oddechy, zatrzymaj i wydychaj powietrze – oddech powolny i spokojny.

4. Wciągnij brzuch, staraj się docisnąć go do kręgosłupa - oddychaj regularnie.

 

 

fot. Zbiory własne DDS+ 

Strona 1 z 87
 > >>